Podaruj 1,5% podatku SOSW

Przekazując swój 1,5% podatku na rzecz SOSW Międzyrzecz, wspierasz Ośrodek i dajesz nam możliwość dalszego rozwoju. 

Jak to zrobić?

Wystarczy, że podasz następujące dane w swoim rozliczeniu podatkowym

Cel szczegółowy: Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom Niepełnosprawnym”

KRS 0000169865

Możesz także skorzystać w tym celu ze strony e-Urzędu Skarbowego. 

Deklaracja dostępności

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Międzyrzeczu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://sosw-miedzyrzecz.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Filmy, materiały multimedialne nie posiadają audiodeskrypcji , napisów dla osób głuchych,.
  • Część plików nie jest dostępnych cyfrowo.
  • Brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków.
  • Część dokumentów PDF posiada błędy w warstwie tekstowej (po skanowaniu/OCR).
  • Dokumenty PDF nie są poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki, brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.).

Treści nieobjęte przepisami

  • Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.

Nadmierne koszty

  • Filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

  • Osoba zainteresowana załatwieniem sprawy urzędowej przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych). W zgłoszeniu należy podać zwięzły opis sprawy oraz wskazać metodę komunikowania się: - PJM (polski język migowy), - SJM (system językowo-migowy), - SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych). Zgłoszenie winno być dokonane za pomocą dostępnych środków komunikacji na podany powyżej adres, numer telefonu, faksu lub e-mail.

Skróty klawiaturowe

  • Funkcjonują standardowe skróty klawiszowe.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Informacji udziela: Sekretarz szkoły
  • Kontakt: Renata Peszko
  • E-mail: sosw@powiat-miedzyrzecki.pl
  • Telefon: 957412459, 504224915

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Arletta Stachecka - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Konopnickiej
  • Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 60, 66-300 Międzyrzecz
  • E-mail: sosw@powiat-miedzyrzecki.pl.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Aplikacje mobilne

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Międzyrzeczu udostępnia następujące aplikacje mobilne: brak

Dostępność architektoniczna

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Międzyrzeczu

ul. Konstytucji 3 Maja 60
66-300 Międzyrzecz

W budynku znajdują sie dwa wejścia. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy tj. od godz. 7.00 do godz. 15.00. Do wejścia prowadzą schody. Nie ma podjazdu dla wózków. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma windy. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. W budynku nie ma toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem znajduje się parking. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Szkoła zapewnia możliwość wyjścia do osoby niepełnosprawnej. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Osoba zainteresowana załatwieniem sprawy urzędowej przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 1 dzień roboczy przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych). W zgłoszeniu należy podać zwięzły opis sprawy oraz wskazać metodę komunikowania się: - PJM (polski język migowy), - SJM (system językowo-migowy), - SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych). Zgłoszenie winno być dokonane za pomocą dostępnych środków komunikacji na podany powyżej adres, numer telefonu, faksu lub e-mail.

ul. Pamiątkowa 17
66-300 Międzyrzecz

W budynku znajdują sie dwa wejścia. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy tj. od godz. 7.00 do godz. 15.00. Do wejścia prowadzą schody. Podjazd dla wózków jest przy bocznym wejściu do budynku. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma windy. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. W budynku nie ma toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem znajduje się parking. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Szkoła zapewnia możliwość wyjścia do osoby niepełnosprawnej. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Osoba zainteresowana załatwieniem sprawy urzędowej przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 1 dzień roboczy przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych). W zgłoszeniu należy podać zwięzły opis sprawy oraz wskazać metodę komunikowania się: - PJM (polski język migowy), - SJM (system językowo-migowy), - SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych). Zgłoszenie winno być dokonane za pomocą dostępnych środków komunikacji na podany powyżej adres, numer telefonu, faksu lub e-mail.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

  • Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: https://sosw-miedzyrzecz.pl
  • Osoba zainteresowana załatwieniem sprawy urzędowej przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 1 dzień roboczy przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych). W zgłoszeniu należy podać zwięzły opis sprawy oraz wskazać metodę komunikowania się: - PJM (polski język migowy), - SJM (system językowo-migowy), - SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych). Zgłoszenie winno być dokonane za pomocą dostępnych środków komunikacji na podany powyżej adres, numer telefonu, faksu lub e-mail.
  • Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://sosw-miedzyrzecz.pl
  • Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): https://sosw-miedzyrzecz.pl
  • Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://sosw-miedzyrzecz.pl/deklaracja-dostepnosci/
Przejdź do treści